Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Інформація про результати діяльності Сарненської окружної прокуратури в І півріччі 2021 року

05 серпня 2021

Протягом І півріччя 2021 року Сарненською окружною прокуратурою на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.

Так, проблеми протидії злочинності та корупції обговорювалися на проведеній координаційній нараді керівників правоохоронних органів району із залученням керівників органів влади та місцевого самоврядування.

Завдяки реалізація правоохоронними органами скоординованих організаційно-управлінських та практичних заходів вдалось у певній мірі активізувати протидію злочинним проявам.

Відмічається зменшення на 19,7 % (із 1631 до 1310) кількості вчинених кримінальних правопорушень на території обслуговування Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області та його відділень (відділення № 1 (м. Дубровиця) та відділення № 2 (смт Рокитне).

Активізовано роботу правоохоронців з розкриття кримінальних правопорушень, яке за остаточними результатами досудового розслідування становить 55 %, що вище середнього по області (52 %) та у державі (48,4 %) показників.

Протягом звітного періоду суттєво зменшилась кількість вчинених тяжких кримінальних правопорушень (-23,2 %), проти життя та здоров’я особи (-5,2 %), кримінальних правопорушень проти власності (-26,5 %), проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (-66,7 %), проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина (-50 %), проти власності (-28,1 %), проти довкілля (-26,3 %), проти громадської безпеки (-13,8 %), проти безпеки руху та експлуатації транспорту (-28,1 %), проти громадського порядку та моральності (-20 %), проти авторитету органів державної влади (-32,3 %), проти правосуддя (-40 %), неповнолітніми у звітному періоді (-37,5 %), особами які раніше вчиняли злочин з числа облікованих у звітному періоді (-24,2 %), у стані алкогольного сп’яніння з числа облікованих у звітному періоді (-80 %).

Не допущено вчинення тяжких тілесних ушкоджень, що потягнули смерть потерпілого, незаконного позбавлення волі або викрадення людини, порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, перешкоджань законній діяльності журналістів, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Дещо активізовано роботу правоохоронних органів по виявленню кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Виявлено 20 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним збутом останніх, проти 12 за аналогічний період минулого року.

Прокурорами упродовж І півріччя поточного року здійснювалося процесуальне керівництво у 3788 кримінальних провадженнях, у 251 з яких досудове розслідування закінчено зверненням до суду з обвинувальними актами, у 19 – з клопотаннями про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Станом на кінець звітного періоду у залишку перебуває 2022 кримінальних провадження.

Прокурори протягом 6 місяців 2021 року звернулися до суду з обвинувальними актами у 9 кримінальних провадження за фактами вчинення корупційних кримінальних правопорушень, у 13 – за фактами вчинення незаконних порубок лісу та його викрадення, у 13 – за фактом незаконного видобутку, придбання, перевезення бурштину, у 8 – за фактами порушення вимог земельного законодавства, 7 – за фактами виявлених порушень при використанні бюджетних коштів, у 10 – за фактами незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.

На особливому контролі перебуває питання відшкодування збитків, встановлених в ході розслідування кримінальних правопорушень.

Так, у закінчених впродовж січня-червня 2021 року кримінальних провадженнях встановлено 920 тис.грн. збитків, з яких відшкодовано 510 тис.грн або 55,4 % (по області цей показник складає 36,5 %).

Кримінальними правопорушеннями інтересам держави завдано збитків на суму 378,5 тис. грн., з яких 132,2 тис.грн. відшкодовано. Невідшкодованими залишається 246,3 тис.грн збитків. З метою їх відшкодування до суду подано позовів на загальну суму 132 тис.грн, підготовлено позовів, які будуть заявлені до початку підготовчого засідання на суму 113,1 тис.грн. Накладено арешт на суму 80 тис.грн.

При здійсненні нагляду у формі процесуального керівництва прокурорами надано 575 письмових вказівок слідчим/дізнавачам, скасовано 44 незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень, з яких до суду за результатами розслідування скеровано один обвинувальний акт, виявлено 22 раніше не облікованих кримінальних правопорушення, за результатами досудового розслідування 11 з яких обвинувальні акти скеровані до суду.

Під час здійснення нагляду за додержанням законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність, уповноваженими прокурорами перевірено 232 оперативно-розшукові справи, надано в них 43 письмові вказівки, на усунення виявлених порушень внесено 3 документи реагування, до відповідальності притягнуто 6 посадових осіб.

Працівниками місцевої прокуратури забезпечено участь у 451 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких у 322 із ухваленням рішення по суті та у 102 судових засіданнях при розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку. На підставі угод про визнання винуватості винесено 27 вироки, на підставі угоди про примирення – 9.

Залишається активною діяльність окружної прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції адміністративно-правовими заходами.

Окружною прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, упродовж І півріччя 2021 року у порядку статті 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 10 подань керівникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, за результатами розгляду яких виявлені порушення усунуті, 3 винних осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Зібрано та скеровано до уповноважених органів для складання відповідних протоколів 17 матеріалів про вчинення суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, забезпечено участь у розгляді судом 34 адміністративних справ за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які складено іншими уповноваженими органами. За результатом розгляду накладено стягнення у вигляді штрафу до 29 осіб.

Крім того, у першому півріччі 2021 року окружною прокуратурою активно реалізовувалися повноваження поза межами кримінальної юстиції. Так, у І півріччі 2021 року до судів подано 14 позовів на загальну суму 35,8 млн.грн., з яких 5 позовів на суму 29,5 млн.грн. у сфері земельних правовідносин, 3 – у сфері захисту навколишнього природнього середовища на загальну суму 105 тис.грн, 5 – у сфері державної та комунальної власності на загальну суму 6,2 млн.грн., один позов на суму 32 тис.грн. у бюджетній сфері.

Судами задоволено 7 позовів на суму 2,3 млн.грн. Закрито у зв’язку з добровільним виконанням один позов на суму 820 тис.грн.

Реально виконано судових рішень на суму 5,18 млн.грн., з яких: 3,8 млн.грн. за позовами у сфері охорони навколишнього природного середовища, 1,2 млн.грн. – у сфері земельних правовідносин.

Задоволено 6 скарг на рішення, дії, бездіяльність посадових осіб органів державної виконавчої служби.

Крім того, пред’явлено 5 позовів на загальну суму 81,9 тис.грн. з питань захисту інтересів дітей.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах розглянуто 23 внесених актів прокурорського реагування, за результатом розгляду яких до відповідальності притягнуто 22 посадові особи. Крім того, у сфері нагляду за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 4 акти прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 5 посадових осіб. При здійсненні нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено 11 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 9 посадових осіб.

Впродовж 6 місяців 2021 року до Сарненської окружної прокуратури надійшло 158 звернень, з яких 107 вирішено, за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання, надіслано 38 звернень.

Також, на якісно новому рівні організовано взаємодію із засобами масової інформації щодо формування у суспільства об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.

Ми продовжуємо надавати громадськості об’єктивну інформацію про діяльність прокуратури та правоохоронної системи загалом.

У поточному році діяльність прокуратури висвітлено у 46 виступах, в тому числі 12 – у друкованих ЗМІ, 3 – в електронних ЗМІ, 31 – у мережі Інтернет. Окружною прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.

Інформація про результати діяльності Сарненської окружної прокуратури на території Сарненського району у І півріччі 2021 року опубліковується згідно вимог частини 4 статті 6 Закону України «Про прокуратуру». 

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області