Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Інформація щодо результатів вжитих координаційних заходів впродовж 2021 року

24 грудня 2021

Сарненською окружною прокуратурою протягом 2021 року активно реалізовувалися повноваження у сфері координаційної діяльності.

З метою комплексного обговорення та вирішення проблем протидії злочинності окружною прокуратурою 16.04.2021 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Сарненського району, на якій визначено основні напрями у правозастосовній та правоохоронній діяльності щодо запобігання та протидії злочинності на основі аналізу її структури, динаміки та прогнозування тенденцій.

За результатами обговорення на нараді, проведеного аналізу стану криміногенної обстановки на території регіону, інформацій інших правоохоронних органів прийнято постанову координаційної наради з визначенням узгоджених заходів правоохоронних органів щодо протидії злочинним проявам. 

Для забезпечення взаємодії між правоохоронними органами, запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах протидії злочинності, утворено 3 міжвідомчі робочі групи з питань боротьби з кримінальними правопорушеннями у бюджетній, лісовій галузях, сфері охорони надр. До складу груп включено працівників прокуратури, Національної поліції та лісової охорони.

З часу створення проведено 9 засідань вказаних міжвідомчих груп (тричі кожної групи), рішення яких оформлено у відповідності до пунктів 5, 7 розділу ІV Порядку окремими протоколами.

Так, за результатами діяльності зазначених груп до суду скеровано 10 кримінальних проваджень в земельній сфері, 25 кримінальних проваджень в сфері захисту лісових ресурсів, 23 кримінальних проваджень у сфері охорони надр.

Завдяки вжитим заходам координаційно та організаційного характеру, з початку року прокурорами забезпечено закінчення досудового розслідування у 2117 кримінальних провадженнях, з яких 453 з обвинувальними актами направлено до суду, 38 – з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

За участі працівників прокуратури судами розглянуто з ухваленням вироків 222 кримінальні провадження. Прийнято участь у 148 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироків.

Окружною прокуратурою у порядку представництва пред’явлено 16 позовів на суму 51273 тис. грн (у справах, за якими судом відкрито провадження), задоволено 12 позовів на суму 306 тис. грн. Сума, яку добровільно відшкодовано за закритими справами становить 41240 тис. гривень. Також, попереджено вибуття з державної (комунальної) власності коштів та майна на суму 2000 тис. гривень.

Забезпечено виконання рішень суду на суму 1553 тис. гривень.

У зв’язку із встановленими порушеннями вимог антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою внесено 11 подань у порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами розгляду 8 проведено службові розслідування, 4 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, вжито додаткових заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, за виявленими фактами можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, окружною прокуратурою у 15 випадках зібрані матеріали скеровано до управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

За результатами проведеної роботи у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, розглянуто 34 документи прокурорського реагування, внесених окружною прокуратурою, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 посадових осіб.

Крім того, проведено 8 спільних семінарських занять за участі працівників слідства та дізнання Сарненського РВП та його відділень з питань проблемних питань досудового розслідування та використання практики Верховного Суду.

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області