Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Катувань не було: Сарненською місцевою прокуратурою проведено перевірку в Полицькій виправній колонії

16 листопада 2020

Ввечері 12.11.2020 на електронну пошту Рівненської обласної прокуратури прийшов анонімний лист, в якому йшлося про нібито катування 22 новоприбулих засуджених з ДУ «Цуманська виправна колонія (№84)» до ДУ «Полицька виправна колонія (№76)».

Аналогічні повідомлення отримали журналісти та правозахисники, і вже наступного дня на сайті suspilne.media розміщено публікацію під назвою «В'язень заявив про катування в колонії на Рівненщині», яка набула суспільного резонансу. 

Однак виїздом прокурора Володимирецького відділу Сарненської місцевої прокуратури до установи наведені в публікації та в листі факти не знайшли свого підтвердження. Жодного побитого засудженого серед 22 новоприбулих не виявлено. Зокрема, прокурор поспілкувався із засудженими, і  в ході розмови будь-яких скарг на катування чи зауважень щодо інших незаконних дій від новоприбулих не надійшло. 

Крім того вивчено медичну документацію, а саме акти проведення тілесного огляду засуджених, відповідно до яких тілесні ушкодження у вказаних засуджених відсутні.

 

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області