Cарненська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

На території Дубровицького району правоохоронці продовжують боротися із незаконним видобутком бурштину

28 грудня 2019

Боротьба з незаконним видобутком бурштину на Дубровиччині триває вже не перший рік. Незважаючи на спільні злагоджені дії правоохоронної системи району випадки незаконної діяльності щодо видобутку «сонячного каменю» продовжують мати місце і дотепер.

Так, лише протягом цього тижня Дубровицьким відділом Сарненської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду два обвинувальні акти за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2  ст. 240 КК України.

Зокрема, у кримінальному провадженні відносно 46-річного жителя Дубровицького району Рівненської області 23.12.2019 скеровано до суду обвинувальний акт за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення поблизу с. Острівці Дубровицького району).

Крім того, до 26.12.2019 Дубровицького районного суду скеровано обвинувальний акт відносно 42-річного жителя м. Дубровиця, який займався незаконним «промислом» поблизу с. Кривиця Дубровицького району, проте довести свій злочинний намір до кінця особі не вдалося, оскільки він був виявлений працівниками поліції на місці вчинення злочину. Таким чином, останній обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 240 КК України (незакінчений замах на незаконний видобуток корисної копалини загальнодержавного значення – бурштину).

  

Довідково: за вчинення інкримінованого злочину передбачена відповідальність у вигляді штрафу від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

 

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області