Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

На території Дубровицького району правоохоронці продовжують боротися з незаконним видобутком бурштину

03 квітня 2020

Боротьба з незаконним видобутком бурштину на Дубровиччині триває вже не перший рік. Незважаючи на спільні злагоджені дії правоохоронної системи району випадки незаконної діяльності щодо видобутку «сонячного каменю» продовжують мати місце і дотепер.

Так, лише 01-02 квітня 2020 року працівниками Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області виявлено 3 випадки незаконного видобутку бурштину на території району.

Зокрема, 01.04.2020 виявлено мешканця смт Зарічне Рівненської області, який разом із невстановленими досудовим розслідуванням особами, в урочищі «Дукарівка» поблизу с. Острівці (Червоне) Дубровицького району займався незаконним видобутком бурштину. В ході огляду місця події виявлено та вилучено автомобіль марки «ВАЗ-21011», мотопомпу кустарного виробництва на базі бензинового двигуна, один металевий шрайбер довжиною близько 1 м., одна металева жердина, 2 пожежні рукави діаметром 77 мм., довжиною близько 15 м. кожний та водозабірний рукав. Відомості про вказане кримінальне провадження внесені 01.04.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 240-1 КК України (незаконне видобування бурштину). У вказаному кримінальному провадженні до слідчого судді Дубровицького районного суду скеровано клопотання про арешт майна, яке перебуває на розгляді.

Крім того, Дубровицьким ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області поблизу с. Грицьки в урочищі «Орест» виявлено 36-річного жителя
с. Грицьки Дубровицького району, який 01.04.2020 займався незаконним «промислом». В ході огляду місця події правоохоронцями виявлено та вилучено обладнання для видобутку бурштину, а саме мотопомпу заводського виробництва, 2 пожежні рукави діаметром 77 мм та довжиною близько 15 м. кожен, один шрабер та 2 металеві жердини. За фактом вчинення кримінального правопорушення 02.04.2020 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 240-1 КК України (незаконне видобування бурштину) та готується клопотання про арешт вилученого майна.

Окрім того, 02.04.2020 в цьому ж урочищі («Орест») поблизу с. Грицька також виявлено особу, яка займалась видобутком буршитну. Відомотсі про вказану подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.04.2020. Також, готується клопотання на арешт майна, вилученого в ході огляду місця події (обладнання для видобутку бурштину).

Процесуальне керівництво у вказаних кримінальних провадженнях здійснюється Дубровицьким відділом Сарненської місцевої прокуратури.

  

Довідково: за вчинення вказаного злочину передбачена відповідальність у вигляді штрафу від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області