Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Особа постане перед судом за перевезення бурштину

30 березня 2020

Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт відносно 35-річного жителя Волинської області, котрий в січні місяці 2020 року незаконне придбав, зберігав та перевозив бурштин на території Рокитнівського району, законність походження якого не підтверджується відповідними документами.

Так, останній, керуючи автомобілем «BMW» по одній із вулиць в смт Рокитне, був зупинений працівниками поліції на підставі п. 3 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію».

В ході проведення перевірки документів та під час здійснення поверхневого огляду згідно ст. 34 Закону України «Про Національну поліцію» працівниками поліції на задньому сидінні вищезгаданого транспортного засобу виявлено один поліетиленовий пакет чорного кольору з камінням ззовні схожим на бурштин-сирець, яке в подальшому в ході проведення огляду місця події та транспортного засобу вилучено працівниками СВ Рокитнівського ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області.

Вилучене каміння, згідно висновку експерта, належить до дорогоцінного каміння органогенного утворення, природного походження, загальною масою 8,67521 кг, ринкова вартість якого становить 33 тис. грн.

За результатами проведеного досудового розслідування органом слідства здобуто достатні докази причетності вказаної особи до інкримінованого йому злочину та 30.03.2020 за процесуального керівництва Рокитнівського відділу місцевої прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт відносно даної особи за фактом вчинення нею злочину, передбаченого ч. 1 ст. 240-1 КК України (незаконне придбання, зберігання та перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами.).

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області