Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Під головуванням виконувача обов’язків керівника Сарненської місцевої прокуратури проведено координаційну нараду з питань протидії незаконному видобутку бурштину на території північних районів області

15 листопада 2019

Питання захисту інтересів держави та протидії злочинності у сфері використання надр як важливий чинник національної безпеки є одним з пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури.

Враховуючи, що вказані злочини набули широкого негативного  суспільного резонансу для нашого регіону, оскільки призводять до порушення земель лісового фонду та тотального знищення родючого шару ґрунту,

15 листопада 2019 року під час проведення координаційної наради на базі Сарненської районної державної адміністрації обговорено стан додержання вимог законодавства при виявленні, розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним видобутком бурштину.

Захід відбувся за участі представників управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Рівненської області, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальних підрозділів поліції, лісових господарств, міжрайонних відділень СБ України, прикордонної служби та патрульної поліції.

Виконувач обов’язків керівника Сарненської місцевої прокуратури Ярослав Баглєй, який був головуючим наради, розпочавши нараду у своєму виступі зауважив, що незважаючи на наявні результати, робота правоохоронних органів Зарічненського, Дубровицького, Сарненського, Рокитнівського, Березнівського та Володимирецького районів ще не в повній мірі відповідає реальному стану справ, заходи щодо встановлення та затримання осіб, які здійснюють незаконний видобуток бурштину є недостатніми.

З метою виправлення ситуації, покращення ефективності роботи на даному напрямі виконувач обов’язків керівника місцевої прокуратури зажадав від керівників територіальних правоохоронних органів вжити додаткових заходів до викриття організаторів незаконного видобутку бурштину та переміщення «сонячного каміння», скупників бурштину та осіб, які «кришують» старательську діяльність, посадових осіб органів державної влади причетних до зазначених незаконних операцій.

Згідно озвученої інформації, у провадженні слідчих територіальних підрозділів поліції перебуває 291 кримінальне провадження за фактами незаконного видобутку бурштину та його придбання, отримання, зберігання та збуту.

У поточному році правоохоронцями вказаних районів діяльність організованих груп, які здійснюють незаконний видобуток бурштину та його подальшу реалізацію, не виявлялася, що не відповідає масштабам незаконного промислу, який має місце на теренах зазначених районів Рівненщини.

Слід зауважити, що переважна більшість таких кримінальних правопорушень вчиняються за попередньою змовою групою осіб, що зумовлено технологічною складністю його видобування.

Як зазначив начальник Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Григорій Гольонко вже вирішено питання щодо залучення додаткових сил та засобів з метою своєчасного виявлення кримінальних правопорушень вказаної категорії та посилення боротьби з цим вкрай негативним явищем.

З урахуванням висловлених зауважень, усіма учасниками міжвідомчої групи надано пропозиції, на підставі яких розроблено спільні заходи, спрямовані на дієву протидію незаконному видобутку бурштину на території регіону.

Питання неухильного дотримання правоохоронними органами вимог законодавства при виявленні, розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним видобутком бурштину перебуває на постійному контролі місцевої прокуратури.

 

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області