Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Про результати діяльності місцевої прокуратури та стан законності за 6 місяців 2020 року на території Володимирецького району

26 жовтня 2020

З метою виконання функцій, покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2020 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на території Володимирецького району, у тому числі щодо додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання публічного обвинувачення в суді, а також подолання злочинності та корупції, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та охорони довкілля.

Стан протидії злочинності та корупції на території району в лютні обговорено на координаційній нараді керівників правоохоронних органів за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

3 метою оперативного вирішення нагальних питань у сфері досудового розслідування кримінальних проваджень та підтримання публічного обвинувачення, продовжується впровадження практики проведення оперативних нарад на базі місцевої прокуратури за участі керівництва і слідчих Сарненського ВП ГУНП в області.

Рівень кримінальних правопорушень на 10 тис. населення становить 29,9 злочинів, що менше ніж в середньому по області – 49,8 та у державі – 51,4 злочинів відповідно.

Вжиті правоохоронними органами району управлінські, організаційні та координаційні заходів ще не у повній мірі сприяли покращенню криміногенної ситуації в регіоні, підвищенню якості захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

Зокрема, на території району зареєстровано 335 кримінальних правопорушень проти 227 за аналогічний період минулого року або більше на 23,6%, з них 2 особливо тяжких злочинів.

Має місце збільшення кількості зареєстрованих тяжких кримінальних правопорушень з 40 до 91, тобто в 2,3 рази,  на 5,1% більше зареєстровано злочинів невеликої тяжкості (62 проти 59), проти власності – 74 (70), з них крадіжки – 51 проти 61 за 2019 рік (-16,4 %).

На 40,6% зменшилась кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень середньої тяжкості – 41 проти 69.

За цей же період до суду 21 кримінальних проваджень проти власності, з яких 9 кримінальних проваджень скеровано за фактом таємного викрадення чужого майна.

Зменшилась кількість вчинених грабежів – 1 (3), у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту – 15 (19) або менше на 21,1% , за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами – 7 (8) або менше на 12,5%, проти громадської безпеки – 11 (13 або менше 15,4%.

Водночас, збільшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних речових, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів з 2 до 9. Значно зросла кількість вчинених злочинів неповнолітніми, з 1 до 9. У стані алкогольного сп’яніння вчинено 6 злочинів (1), групою 5,8%. В той же час, число вчинених злочинів групою осіб збільшилось з 2 до 3.

Упродовж І півріччя поточного року розслідування завершено у 322  кримінальних проваджень, з них 65 направлено до суду з обвинувальним актом, 8 з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, 1 з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру та у 248 кримінальних провадженнях прийнято рішення про закриття.

За фактами незаконного видобування бурштину-сирцю до суду скеровано 3 кримінальні провадження, а також 3 провадження за фактами незаконної порубки лісу (ст. 246 КК України).

Прокурорами відділу місцевої прокуратури в судах підтримано обвинувачення у 48 кримінальних провадженнях.

Не менше уваги приділено забезпеченню нагляду за додержанням законів органами Національної поліції при виконанні своїх службових обов’язків.

Так, прокуратурою виявлено 3 випадки укриття від обліку кримінальних правопорушень, надано слідчим 109 письмових вказівок, скасовано 15 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.

У ході досудового розслідування стосовно 10 осіб у кримінальних провадженнях судом застосовано запобіжні заходи, з них: - тримання під вартою – 5, домашній арешт – 3, особисте зобов’язання – 2.

Судами постановлено 3 рішення у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, до відповідальності притягнуто 3 осіб, яким призначено покарання у виді штрафу.

З метою відшкодування збитків завданих незаконною порубкою лісу пред’явлено 3 позовні заяви на загальну суму 77 тис. грн.

У господарському судочинстві заявлено 2 позови в інтересах держави про визнання недійсними договору оренди комунального майна вартістю 293  тис.грн. Судами розглянуто та задоволено 4 позовні заяви на суму 152 тис. грн.

За вказаний період розглянуто 26 звернень, з них передано для вирішення до інших відомств.

З метою реалізації принципу гласності в діяльності місцевої прокуратури впродовж звітного періоду здійснено загалом 24 виступів у засобах масової інформації та внесено 2 інформацій в органи влади, розглянуто 1 запит на доступ до публічної інформації.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області