Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Про результати роботи місцевої прокуратури та стан законності у 1 півріччі 2020 року на території Березнівського району

26 жовтня 2020

З метою виконання функцій, покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2020 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на території Березнівського району, у тому числі щодо додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання публічного обвинувачення в суді, а також подолання злочинності та корупції, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та охорони довкілля.

Завдяки вжитим правоохоронними органами району управлінських, організаційних та координаційних заходів загалом вдалося покращити криміногенну ситуацію в регіоні, підвищено якість захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

3 метою оперативного вирішення нагальних питань у сфері досудового розслідування кримінальних проваджень та підтримання публічного обвинувачення, запроваджено практику проведення оперативних нарад на базі місцевої прокуратури за участю керівництва правоохоронних органів Березнівського району.

Так, на території району в поточному році в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (далі – Реєстр) зареєстровано 389 (335) кримінальних правопорушень, що на 16,1% більше ніж у минулому році. Обліковано 200 проти 171 кримінальних правопорушень (+17%).

Зокрема, упродовж поточного року, в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, менше обліковано середньої тяжкості злочинів (68 проти 76 або -10,5%).

Крім того, на території району менше вчинено злочинів проти волі, честі та гідності особи (з 1 до 0 або -100%), власності (з 91 до 75 або -17,6%) зокрема крадіжок (з 75 до 56, або -25,3%), у тому числі, з квартир та автомобілів (з 2 до 0 або в 2 рази), шахрайств (з 8 до 7, або -12,5%), злочинів проти громадської безпеки (з 8 до 6, або -25%), проти громадського порядку та моральності (з 7 до 6 або -14,3%), у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації (з 4 до 1 або -75%), злочинів вчинених групою осіб (з 7 до 2 або -71,4) та кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю (з 5 до 3, або -40%).

В свою чергу більше вчинено кримінальних правопорушень проти життя та здоров'я – 42 (23, +82,6%), в тому числі за фактами очевидних умисних вбивств – 2 (0, +200%), проти безпеки руху та експлуатації транспорту 17 (13, +30,8).

Також відбувся ріст кримінальних правопорушень проти довкілля – 23 (проти 8 або в 2,9 разів), з них щодо незаконної порубки лісу 15 (6, або в 2,5 разів).

Вчинено 22 кримінальних правопорушення особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (21 або +4,8%) тау стані алкогольного сп'яніння вчинено 12 проти 5 (в 2,4 рази).

Відсоток розкриття правопорушень вищий від обласного та становить у провадженнях, де особам повідомлено про підозру – 55%, за остаточними результатами досудового розслідування – 50,6%.

За цей же період слідчими СВ Березнівського відділення поліції розпочато 358 кримінальних проваджень, відновлено розслідування у раніше зупинених 2 та у раніше закритих 15 кримінальних провадженнях, прийнято до свого провадження 21 кримінальне провадження, які надійшли від інших органів (за підслідністю згідно ст.ст. 216, 218 КПК України).

На протязі поточного року закінчено розслідування у 334 кримінальних провадженнях (з них 1 щодо неповнолітніх осіб), з них:

 • скеровано до суду з обвинувальними актами – 73 (з угодою про примирення – 5, з угодою про визнання винуватості – 1);
 • скеровано до суду з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності – 6;
 • скеровано до суду з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру – 1;
 • закрито кримінальних проваджень (на підставі п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України) – 252;
 •  направлено кримінальних проваджень за підслідністю – 8;
 • об’єднано кримінальних проваджень – 27.

У 492 кримінальних правопорушеннях не прийнято кінцеве рішення, з них 12 з повідомленням особи про підозру.

Забезпечено відшкодування збитків у кримінальних провадженнях на 77,16%, із 467,29 тис. грн. (щодо неповнолітніх – 20,23 тис. грн.), відшкодовано у ході досудового слідства 360,54 тис. грн. (щодо неповнолітніх 20,23 тис. грн.).

З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проваджень процесуальними керівниками, у порядку ст. 36 КПК України, слідчим надано 55 ґрунтовних письмових вказівок, в тому числі в 2 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.

Також проведено 27 оперативних нарад з питань стану досудового розслідування кримінальних правопорушень.

Не менше уваги приділено і забезпеченню нагляду за додержанням законів органами національної поліції при виконанні ними покладених на них обов’язків.

Так, прокурорами до Реєстру внесено 11 укритих від обліку злочинів та скасовано 13 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

За цей же період перевірено 32 оперативно-розшукових справ (далі – ОРС), в т.ч. щодо неповнолітніх осіб – 3, надано 5 (1) письмових вказівок відповідно до п. 4 ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». За матеріалами на даному напрямку діяльності розпочато 1 кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307.

З метою реалізації повноважень та реального впливу на стан додержання антикорупційного законодавства, місцевою прокуратурою скеровано листи-роз’яснення до Березнівської районної, міської рад та сільських рад району з рекомендаціями щодо утворення та функціонування уповноважених підрозділів (призначення відповідальних осіб) з питань запобігання корупції на місцях.

На усунення порушень вимог антикорупційного законодавства несено 1 подання в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», в органи поліції скеровано 2 інформацій щодо вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією

Упродовж поточного року прокурорами відділу місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді судами першої інстанції 80 кримінальних проваджень, з них:

 • у підготовчому судовому засіданні – 27 (у розгляді клопотань про звільнення особи від кримінальної відповідальності – 22, з постановленням вироків на підставі угод про примирення – 4, з постановленням вироків на підставі угод про визнання винуватості – 1);
 •  у судовому розгляді проваджень з ухваленням вироків – 45 (з ухваленням вироку на підставі угод про примирення – 7);
 •  у розгляді судом клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру – 1;
 • у провадженні у формі приватного обвинувачення із закриттям за заявою потерпілого у зв`язку з відмовою від обвинувачення (п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України) – 27;
 •  у розгляді судом питань, пов`язаних з виконанням вироку – 24.

Упродовж поточного року до суду пред’явлено 10 позовів на суму 613 тис. грн., з них: з питань земельних відносин – 4 на суму 333 тис. грн.; у сфері комунальної власності – 1 на суму 175 тис. грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища – 2 на суму 47 тис. гривень.

Судами розглянуто та задоволено 3 позовів  на суму 109 тис. грн.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню, становить 1640 тис. грн., реально виконано судових рішень на суму 17 тис. гривень.

Внесено та задоволено 2 скарги на бездіяльність державних виконавців.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях внесено 2 вказівки про усунення порушень в діяльності Березнівського відділення поліції, які розглянуті та задоволені.

Постійно ведеться робота з прийому громадян. Щоденно проводиться прийом громадян прокурорами відділу місцевої прокуратури. Крім того, запроваджено графіки виїзних прийомів громадян керівництвом місцевої прокуратури до Березнівського відділу місцевої прокуратури.

Місцевою прокуратурою належним чином та у суворій відповідності із вимогами чинного законодавства забезпечено розгляд звернень та запитів на доступ до публічної інформації. Не допущено випадків не надання або порушення строків надання відповіді заявникам.

Так, впродовж досліджуваного періоду до відділу місцевої прокуратури надійшло 40 звернень громадян, з них вирішено – 30, задоволено – 0, в інші відомства направлено – 7, виключено з обліку звернень – 2, скеровано для розгляду іншому прокурору - 1. Прийнято 2 звернення на особистому прийомі.

Запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» не надходили.

Увагу відділу місцевої прокуратури сконцентровано також на висвітленні діяльності прокуратури у засобах масової інформації. Здійснено 5 виступів в засобах масової інформації, надано 2 інформації в органи влади.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області