Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Результати діяльності місцевої прокуратури та стан законності на території міста Сарни за 8 місяців 2020 року

26 жовтня 2020

З метою виконання функцій, покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою впродовж 2020 року на території міста Сарни вжито координаційних, організаційних та практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на території міста, у тому числі щодо додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання публічного обвинувачення в суді, а також подолання злочинності та корупції, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та охорони довкілля.

Так, аналізуючи стан запобігання і протидії злочинності на територіїміста Сарни у 2020 році можна констатувати, що в цілому

Рівень злочинності на 10 тис. населення на території м. Сарни становить 34,7 злочинів, що є нижчим а ніж на території Сарненського району (37,8 злочинів) та значно менше ніж в середньому по  області – 49,8 у державі – 51,4.

Водночас, вжиті правоохоронними органами організаційно-практичні заходи є ще недостатніми для ефективного вирішення нагальних проблем протидії злочинності та забезпечення громадського порядку в місті.

Впродовж звітного періоду надійшло та зареєстровано 3741 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, які вчинено на території міста Сарни, що на 426 більше ніж в минулому році.

Із загальної кількості заяв та повідомлень до ЄРДР внесено та розпочато 407 кримінальних проваджень або на 15 менше у 2019 році (422), за 306 матеріалами (305) складено адміністративні протоколи.     

У 116 кримінальних провадженнях встановлено осіб, які скоїли кримінальні правопорушення (питома вага становить 47,3%, а майже половина від загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень)

Левову частину складають правопорушення майнової спрямованості, з них: крадіжки – 149 (65 розкрито або 43,6%); шахрайств – 9 (4 розкрито або 44,4%); грабежі – 4 (всі розкрито); розбійних нападів – 1 (розкрито); незаконне заволодіння автотранспортом – 3 (розкрито – 2, або 66,6%).

На території міста Сарни виявлено та задокументовано 12 фактів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин (ст. 309 – 7); (ст. 3073); (ст. 310 – 2). Вісім кримінальних провадженнях стсоовно 8 осіб скеровано до суду (ст. 307 – 3, ст. 309 – 4, ст. 310 – 1).

Нажаль, понад 50% вчинених злочинів залишаються нерозкритими. Низькою є ефективність роботи правоохоронців зі встановлення винних у вчинених злочинах у минулих роках.

Викликає занепокоєння тяганина під час проведення досудового розслідування та збільшення закінчених кримінальних проваджень з порушенням двомісячного строку.

Місцевою прокуратурою в інтересів держави пред’явлено 48 позовів на суму 437, 047 млн. грн. (проти 1,2 млн.грн. в минулому році), з них:

з питань земельних правовідносин – 14 на суму 430 135 тис.грн.;

у сфері охорони навколишнього природного середовища – 13 на суму 4 077 тис.грн.;

з питань державної та комунальної власності – 5 на суму 678 тис.грн.;

у бюджетній сфері 5 на 1707 тис.грн.

Судами розглянуто та задоволено 4 позовних заяви на суму 3959  тис.грн. (проти 259 тис. грн.), закрито 9 позовів на 1 047 тис. грн., у зв’язку з добровільним відшкодуванням.

У сфері охорони дитинства пред’явлено 8 позовів на суму 559 тис.грн., розглянуто та задоволено судами – 4 на суму 120 тис. грн. 

За 19 епізодами злочинної діяльності стосовно неповнолітніх осіб обвинувальні акти скеровано до суду.

За матеріалами прокуратури складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

За результатами судового розгляду 46 справ, до відповідальності притягнуто 38 осіб у вигляді штрафу та  8 справ закрито за спливом строків давності.

Внесено 15 подань про усунення порушень вимог антикорупційного законодавства, до відповідальності притягнуто 4 особи, у тому числі 2 особи звільнено із займаних посад.

Під час здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, на усунення виявлених порушень чинного законодавства внесено 21 акт прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 35 посадових осіб, приведено у відповідність 1 акт.

При застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено та задоволено 9 документів реагування за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб.

Впродовж звітного періоду до місцевої прокуратури надійшло 244 звернень, вирішено – 185, задоволено – 1, в інші відомства направлено 58 Прийнято звернень на особистому прийомі – 27, у тому числі керівником прокуратури – 19.

Із загальної кількості звернень 114 з питань досудового розслідування.

Впродовж звітного періоду місцевою прокуратурою розглянуто 2 запити на публічну інформацію, 1 скеровано в інші відомства.

З метою реалізації принципу гласності в діяльності місцевої прокуратури впродовж звітного періоду здійснено загалом 127 виступів у засобах масової інформації. Внесено в органи влади 19 інформацій.

Штат апарату місцевої прокуратури укомплектовано повністю.

Про результати роботи місцевої прокуратури інформую на виконання вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру».

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області