Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Результати діяльності місцевої прокуратури та стан законності на території Рокитнівського районку за 1 півріччя 2020 року

26 жовтня 2020

З метою виконання функцій, покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2020 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на території Рокитнівського району, у тому числі щодо додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання публічного обвинувачення в суді, а також подолання злочинності та корупції, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та охорони довкілля.

Впродовж І півріччя 2020 року під головуванням керівника місцевої прокуратури  проведено 1 координаційну нараду керівників правоохоронних органів району з питань запобігання і протидії злочинності за результатами яких визначено ряд конкретних заходів спрямованих на боротьбу із вказаним явищем.

Низку важливих питань з дотримання законності обговорено на  оперативних нарадах.

Впродовж 6 місяців поточного року на території Рокитнівського району зареєстровано 419 кримінальних правопорушень проте, в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень збільшилась з 361, тобто на 16,1%.

Водночас, за звітний період на території Рокитнівського району зменшилась порівняно з минулим роком кількість вчинених особливо тяжких (4 проти 6), тяжких (42 проти 58), а також невеликої тяжкості кримінальних правопорушень (60 проти  66).

Поряд з тим, має місце збільшення кількості зареєстрованих середньої тяжкості кримінальних правопорушень - з 88 до 1033, тобто на 17%.

Також збільшилась кількість зареєстрованих умисних тяжких тілесних ушкоджень – 2 проти 0 за 6 місяців 2019 року (з них 1 що спричинило смерть потерпілого), шахрайств 14 проти 7; кримінальних правопорушень у сфері безпеки виробництва – 2 проти 0, у сфері авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян та злочини проти журналістів – 16 проти 13.

Окрім того, збільшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень у сфері довкілля – 46 проти 20

Водночас за звітний період до суду з обвинувальними актами скеровано 8 проваджень в екологічній сфері, з яких 2 за ст. 240-1 КК України та 6 за ст. 246 КК України.

Число злочинів у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту збільшилось на 41,7%, а саме з 12 до 17.

Збільшилось число зареєстрованих випадків порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, а саме з 7 до 13 (на 45,7%), з них спричинили смерть потерпілого збільшилося з 0 до 4.

Збільшилась кількість виявлених на території Рокитнівського району злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг та становить 6 проти 4 за аналогічний період 2019 року, а також привласнень, розтрат або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем – 6 проти 1.

Крім того, збільшилась кількість виявлених кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних речових, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів з 0 до 5, а також кількість облікованих кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння (4 проти 3 за 6 місяців 2019 року).

Кількість вчинених кримінальних правопорушень особами, які раніше вчиняли злочини становить 15 проти 22 в минулому році.

Зменшилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя та здоров’я особи (з 33 до 29 або на 12,1%), проти власності (з 101 до 78 або на 22,8%), з них крадіжок (з 82 до 58 або на 29,3%), грабежів (з 6 до 1 або на 83,3%) та розбоїв (з 1 до 0 або на 100%), проти громадської безпеки (з 20 до 7 або на 65%),  проти громадського порядку та моральності (з 3 до 0 або на 100%), проти правосуддя (з 5 до 3 або на 40%).

Зменшилась на 50% кількість вчинених кримінальним правопорушень неповнолітніми або за їх участю (3 проти 6 за аналогічний період минулого року).

Сталим залишається число вчинених злочинів групою осіб (5).

Разом з тим, за результатами проведених перевірок дотримання вимог КПК України при прийнятті та розгляді заяв громадян про вчиненні кримінальні правопорушення та інші події за 6 місяців поточного року Рокитнівським відділом місцевої прокуратурою виявлено 49 фактів укриття від обліку в ЄРДР кримінальних правопорушень. Окрім того, за вказаний період скасовано 11 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, надано 104 письмові вказівки, прийнято участь у розгляді слідчим суддею 2 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого.

Загалом станом на 01.01.2019 в провадженні органу досудового розслідування перебувало 590 кримінальних проваджень, а станом на 01.07.2020 – 581 провадження, з них 16 з повідомленням особи про підозру у вчиненні злочину.

Рівень розкриття злочинів становить 46,4% (середній рівень розкриття кримінальних правопорушень по Рівненській області становить 46,6%).

Всього протягом січня-червня 2020 року слідчими СВ Рокитнівського ВП Сарненського ВП ГУНП України в Рівненській області завершено досудове розслідування 419 кримінальних проваджень, з них 75 направлено до суду з обвинувальним актом, з них угодами про примирення – 10 проваджень та з угодами про визнання винуватості - 4, 5 з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності та 339 кримінальних проваджень закрито.

Слідчими СВ Рокитнівського ВП протягом І півріччя 2020 року не допущено порушень строків досудового розслідування.

Впродовж І півріччя 2020 року двох мешканців Рокитнівського району засуджено до реальної міри покарання, а саме позбавлення волі на певний строк, що підтверджує позицію відділу місцевої прокуратури під час здійснення публічного обвинувачення щодо призначення реального покарання особам, обвинуваченим у вчинені тяжких та особливо тяжких злочинів.

Станом на 01.07.2020 на розгляді Рокитнівського районного суду перебувало 157 кримінальних проваджень, публічне обвинувачення в яких підтримується прокурорами відділу місцевої прокуратури.

Особлива увага приділяється питанню додержання конституційних прав громадян, у тому числі потерпілих, при провадженні  досудового розслідування. Так, за результатами розгляду внесеної місцевою прокуратурою до ГУНП в Рівненській області вказівки про усунення порушень при застосуванні заходів адміністративного впливу, що обмежують свободу громадян в 2020 році до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 працівників територіального органу поліції.

Прокуратурою вживаються заходи щодо захисту інтересів держави. Протягом 6 місяців 2020 року Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури на захист інтересів держави скеровано до суду 14 позовних заяв на загальну суму 286,8 млн.гривень.

Зокрема, Рокитнівським відділом місцевої прокуратури за результатами вивчення стану дотримання органами місцевого самоврядування району вимог земельного та природоохоронного законодавства скеровано до суду 3 позовні заяви на суму 286,4 млн. грн. про повернення земельних ділянок загальною площею 776,5526 га, розташованих в межах населених пунктів району, а також 10 позовів на суму 252 тис. грн. про стягнення шкоди, завданої незаконними порубками лісу.

Також, у поточному році відділом місцевої прокуратури забезпечено виконання рішення Господарського суду Рівненської області від 15.07.2019 у справі за позовом заступника керівника Сарненської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Кам’янської сільської ради до товариства з обмеженою відповідальністю про повернення земельної ділянки площею 12,7 га вартістю 213 тис.грн.

Окрім того, в 2020 році у сфері захисту неповнолітніх до адміністративного суду пред’явлено 3 позовні заяви на суму 470 тис. грн. про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, з них 2 позовні заяви задоволено.

Також, за участі прокурорів судом постановлено рішення у 3 справах про адміністративні правопорушення пов’язаних з корупцією, до відповідальності притягнуто 3 правопорушників з них 1 голову сільської ради та 2 працівників лісової охорони.

Крім того, за участі прокурорів судом розглянуто 2 кримінальних провадження про вчинення 2 особами кримінальних правопорушень за ст. 369 КК України, за результатами розгляду 2 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень пов’язаних з корупцією.

Упродовж 6 місяців 2020 року прокурорами Рокитнівського  відділу місцевої прокуратури розглянуто 60 звернень громадян та юридичних осіб.

Реалізовуючи принцип гласності, прокурори активно висвітлювали у засобах масової інформації результати своєї діяльності здійснено 35 виступів в засобах масової інформації.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області