Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Результати діяльності місцевої прокуратури та тсн законності на території Зарічненського району впродовж 1 півріччя 2020 року

26 жовтня 2020

З метою виконання функцій, покладених на органи прокуратури Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2020 року вжито низку координаційних, організаційних та практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Спрямовано максимум зусиль на забезпечення законності на території Зарічненського району, у тому числі щодо додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання публічного обвинувачення в суді, а також подолання злочинності та корупції, зокрема при використанні бюджетних коштів, у сфері земельних відносин та охорони довкілля.

Стан протидії злочинності та корупції на території Зарічненського району в 2020 році обговорено на координаційній нараді керівників правоохоронних органів за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

З метою оперативного вирішення нагальних питань у сфері досудового розслідування кримінальних проваджень та підтримання публічного обвинувачення, продовжується впровадження практики проведення оперативних нарад на базі місцевої прокуратури та Зарічненського відділу місцевої прокуратури за участі керівництва і слідчих СВ Зарічненського ВП Вараського ВП ГУНП в Рівненській області.

Упродовж І півріччя 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення на території Зарічненського району 139 кримінальних правопорушень, що є менше ніж за аналогічний період минулого року (152).

Рівень злочинності на території Зарічненського району становить 16,4 злочини на 10 тис. населення (в 2019 – 20,3) та є значно нижчим від зареєстрованого у державі (51,6) та середнього по області (49,8).

Завдяки вжитим правоохоронними органами району управлінських, організаційних та координаційних заходів загалом вдалося стримати криміногенну ситуацію в регіоні, а також підвищити якість захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

Число вчинених особливо тяжких злочинів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року незначним чином збільшилось з 2 до 3, тяжких злочинів зменшилось з 24 до 11        ( або на  54,2 %). Кількість злочинів середньої тяжкості зменшилась з 27 до 23 (або на  14,8 %). В той же час число злочинів невеликої тяжкості збільшилось з 18 до 21 (або на 16,7%)

Злочини вчинені групою осіб за звітний період не реєструвалися.

Злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення дещо збільшилося (з 1 до 2). Проте зменшилась кількість злочинів вчинених у стані алкогольного сп’яніння з 18 до 5 (або на 72,2%),

Також, зменшилась кількість наступних кримінальних правопорушень: проти життя і здоров’я особи з 18 до 17 (або на 1%); проти власності з 34 до 30 (або  на 11,8%), з них крадіжок – з 27 до 13 (або – 55,6 %),  громадської безпеки (з 9 до 8 або – 11,1), проти безпеки руху та експлуатації транспорту з 7 до 4 (або – 42,9%), з них незаконного заволодіння транспортними засобами – з 4 до 1 (або в 3 р.), проти громадського порядку та моральності – з 1 до 0 (або на 100%).

Збільшилась кількість виявлених кримінальних правопорушень, зокрема: у сфері обігу наркотичних засобів з 4 до 5 (або на 25%), з них пов’язаних зі збутом наркотичних засобів – з 0 до 1, у сфері службової діяльності та професійної, діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг з 2 до 4 (або в 2 рази), зокрема декларування недостовірної інформації з 0 до 3.

Крім того, упродовж поточного періоду 2020 року на території Зарічненського району вчинено 2 умисних вбивства, наразі триває досудове розслідування у кримінальних провадженнях за вказаними злочинами.

Станом на 01.07.2020 в провадженні СВ Зарічненського ВП Вараського ВП ГУНП в Рівненській області перебувало 178 кримінальних проваджень.

Слідчим відділом Зарічненського ВП ГУНП в Рівненській області прийнято кінцевих рішень у 130 кримінальних провадженнях, зокрема закрито – 94, скеровано до суду з обвинувальним актом – 25, з клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності – 11, про застосування примусових заходів медичного характеру – 0, направлено кримінальних проваджень за підслідністю – 1.

Загалом же до суду скеровано 36 кримінальних проваджень за фактами вчинення 46 злочинів (14 невеликої тяжкості, 20 середньої тяжкості, 12 тяжких).

Посилено роботу щодо протидії злочинам проти власності. Так, з 11 розкритих впродовж поточного року злочинів цієї категорії, 7 - крадіжок (упродовж аналогічного періоду минулого року 14), що свідчить про зменшення кількості вказаної категорії правопорушень.

Станом на 01.07.2020 відсоток розкриття за закінченими кримінальними провадженнями  становив 63,8 % (середній в області 44,7%), а за оголошеними підозрами 76,1% (середній в області - 48,3%).

За закінченими упродовж 2020 року кримінальними провадженнями СВ Зарічненського ВП Варашського ВП ГУНП в Рівненській області станом на звітну дату сума встановлених збитків у закінчених кримінальних провадженнях становить 34 тис. грн. (інтересам держави – 22 тис. грн.), які відшкодовано в повному обсязі.

Під час розслідування кримінальних проваджень прокурорами погоджено та подано до суду 6 клопотань про застосування до підозрюваних осіб запобіжних заходів, з них особисте зобов'язання - 3, домашній арешт - 0, тримання під вартою - 3, які судом розглянуті та задоволені.

Також,  відділом місцевої прокуратури активізовано стан розкриття кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах.

Так, шляхом скерування до суду обвинувальних актів завершено досудове розслідування в 4 кримінальних провадженнях щодо скоєння злочинів у бюджетній сфері.

За фактами незаконного видобування бурштину-сирцю та його незаконного придбання, зберігання та перевезення шляхом скерування до суду обвинувального акту закінчено розслідування в 1 кримінальному провадженні вказаної категорії за ч. 1 ст. 2401 КК України.

За фактами вчинення злочинів у лісовій сфері шляхом скерування до суду обвинувального акту завершено досудове розслідування в 1 кримінальному провадженні за ч.1 ст. 185 КК України.

Відносно підозрюваних осіб кримінальні провадження впродовж поточного року не закривались.

Виправдувальні вироки у кримінальних провадженнях судами не постановлялись.

Крім того, вивченням стану дотримання вимог закону працівниками Зарічненського ВП Вараського ВП ГУ НП в Рівненській області при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішення заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, відділом місцевої прокуратури впродовж 2020 року виявлено 8 фактів укриття кримінальних правопорушень від обліку. Крім того, прокурорами відділу, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях надано слідчим 73 письмові вказівки.

Впродовж І півріччя 2020 року прокурорами відділу скасовано 7 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень. В 1 кримінальному провадженні прийнято рішення про його закриття та 6 перебувають у провадженні.

На усунення порушень вимог КПК України  під час досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими Зарічненського відділення поліції до СУ ГУНП в області скеровано 2 листи про необхідність проведення службових перевірок, з яких 1 розглянуто та задоволено та 1 перебуває на розгляді.

Під час здійснення нагляду за дотриманням законодавства працівниками Зарічненського ВП Сарненського ВП ГУНП в області при здійсненні оперативно-розшукової діяльності прокурорами проведено 29 перевірку оперативно-розшукових справ, за результатами яких надано 4 письмові вказівки, внесено та розглянуто 2 документ прокурорського реагування, за яким до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу. В розшуку наразі перебувають 3 особи.

Також, упродовж звітного періоду 2020 року прокурорами Зарічненського відділу прийнято участь у розгляді 46 кримінальних проваджень судами першої інстанції, з них: у підготовчому судовому засіданні – 27 (з ухваленням вироку на підставі угод  - 6, з них про визнання винуватості – 5); у судовому розгляді проваджень з ухваленням вироку – 6; у провадженнях у формі приватного обвинувачення із закриттям за заявою потерпілого у зв’язку з відмовою від обвинувачення (п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України) - 1; за спрощеною процедурою ч. 3 ст. 349 КПК України – 1, у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироків – 17.

Крім того у 2020 році Зарічненським відділом місцевої прокуратури заявлено 1 позов з метою захисту інтересів держави у сфері комунального майна на суму 136 тис. грн. та 7 позовів у сфері земельних відносин на суму  600 тис. грн. У зв'язку з добровільним виконанням відповідачами позовних вимог прокурора провадження у вказаних справах судом закрито.

За 6 місяців поточного року відділом місцевої прокуратури до прокуратури області для подальшого скерування до УЗЕ ДЗЕ НП скеровано 2 матеріали, за 1 фактом складено протокол про вчинення 1 особою адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Разом із тим, за вказаний період внесено 2 подання в порядку частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», які розглянуті та задоволені.

За участі прокурорів відділу місцевої прокуратури Зарічненським районним судом у 2020 році розглянуто 3 протоколи про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. За результатами судового розгляду в двох випадках на винних осіб накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень.

Під час здійснення повноважень з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян проведено ряд результативних перевірок за результатами яких внесено 1 документ реагування, який розглянутий та задоволений. За результатами розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадових осіб територіального органу поліції.

За 6 місяців 2020 року до Зарічненського відділу місцевої прокуратури надійшло 5 звернень (в аналогічному періоді минулого року - 16), з яких вирішено – 4, задоволено – 0, до інших інші відомств направлено - 1, виключено з обліку звернень у зв’язку з внесенням відомостей до ЄРДР – 0. Із загальної кількості звернень 1 з питань досудового розслідування.

Впродовж звітного періоду Зарічненським відділом місцевої прокуратури запити про надання публічної інформації не розглядалися.

З метою реалізації принципу гласності в діяльності місцевої прокуратури впродовж звітного періоду здійснено загалом 23 виступи у засобах масової інформації та скеровано 3 інформації в органи влади.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області