Cарненська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Ухвалено вирок відносно жителя Рокитнівського району, який здійснював незаконний видобуток бурштину-сирцю

19 червня 2020

17.06.2020 вироком Рокитнівського районного суду Рівненської області засуджено 41-річного місцевого жителя, котрий в травні місяці 2020 року в лісовому масиві урочища «Біла гора» Сехівського лісництва ДП «Клесівський лісгосп» за допомогою мотопомпи кустарного виробництва незаконно видобував бурштин-сирець (ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Так, вказана особа без відповідних документів, що дають дозвіл на видобування корисних копалин загальнодержавного значення, а саме бурштину – сирцю, який відповідно до Закону України № 637/97 ВР від 18.11.1997 «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» відноситься до дорогоцінного каміння органогенного утворення та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 827 від 12.12.1994 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, з корисливих мотивів, задля власного збагачення, незаконно видобував бурштин на території Сехівського лісництва.

Державне обвинувачення підтримували працівники Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури.

За результатами судового розгляду стороною обвинувачення доведено винуватість вказаної особи у інкримінованому йому злочині, як наслідок судом його засуджено до покарання у виді 2 років обмеження волі.

Разом з тим, вказаним рішенням суд звільнив останнього від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Слід зазначити, що обвинувальний вирок суду не набрав законної сили, учасники судового провадження мають право його оскаржити в апеляційному порядку в передбачений законом термін.

 

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області