Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Ухвалено вирок відносно жителя Рокитнівського району, який здійснив незаконну порубку в заказнику місцевого значення

18 серпня 2020

17 серпня 2020 року вироком Рокитнівського районного суду Рівненської області засуджено 25-річного місцевого жителя, котрий в травні місяці 2020 року в лісовому масиві заказника місцевого значення (ботанічного) «Єльнівський», що на території Єльнівського лісництва ДП «Клесівський лісгосп» здійсник незаконну порубку 3-х дерев породи сосна (ч. 3 ст. 246 КК України).

Так, вказана особа всупереч вимогам Правил рубок головного користування в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 №559, Правил відпуску деревини на пні в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1999 №1378, тобто без наявності ордера на відпуск деревини на пні, прибув в лісовий масив заказника місцевого значення (ботанічного) «Єльнівський», що розміщений в кварталі №19 виділі №18 Єльнівського лісництва ДП «Клесівський лісгосп», де за допомогою бензопили марки «STHIL-MS180», умисно, самовільно, незаконно, без передбаченого законодавством дозволу зрізав 3 (три) дерева породи сосна звичайна, чим заподіяв матеріальну шкоду державі на загальну суму 4633 гривні.

Публічне обвинувачення підтримували працівники Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури.

За результатами судового розгляду стороною обвинувачення доведено винуватість вказаної особи у інкримінованому йому злочині, як наслідок судом його засуджено до покарання у виді 3 років обмеження волі.

Разом з тим, вказаним рішенням суд звільнив останнього від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Слід зазначити, що обвинувальний вирок суду не набрав законної сили, учасники судового провадження мають право його оскаржити в апеляційному порядку в передбачений законом термін.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області