Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Відмінність між зверненням громадян і запитом на публічну інформацію

23 червня 2018

Сарненською місцевою прокуратурою належно виконується робота з питань забезпечення доступу до публічної інформації у строки та порядку, встановленому Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Водночас громадяни не завжди обізнані про різницю між зверненням у порядку Закону України «Про звернення громадян» і запитом на публічну інформацію у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації».

У зв’язку з цим, необхідно роз’яснити, що при реалізації права на звернення особа повідомляє у зверненні посадовій особі певну інформацію, щоб підштовхнути її до вчинення певних дій правового чи організаційно-адміністративного характеру, в яких заінтересована особа (група осіб), що звернулася зі зверненням до органу влади, її посадової чи службової особи. Тобто, приватна особа звертається до посадової особи з пропозицією, в якій висловлює рекомендацію щодо діяльності органів державної влади, або з вимогою усунути порушення тих чи інших прав тощо. У той час як єдиною метою направлення інформаційного запиту – є отримання публічної інформації, тобто інформації про діяльність суб’єкту владних повноважень.

Також необхідно зазначити про право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації, а саме згідно ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Аналогічним чином Законом України «Про звернення громадян» передбачена можливість оскаржувати дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури