Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Ювенальні прокурори провели просвітницькі заходи для дітей у межах всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

12 грудня 2022

З метою правового виховання молоді та запобігання насильству прокурори Сарненської окружної прокуратури долучилися до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Так, з впродовж двох тижнів прокурори провели просвітницькі заходи для понад 100 учнів. Зокрема, завітали до Сарненського, Рокитнівського та Дубровицького ліцеїв, а також Рокитнівського професійного ліцею.

Ювенальні прокурори розповіли дітям про їхні права, закріплені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини. Особливу увагу приділили запобіганню та протидії домашньому насильству, а також булінгу в закладах освіти. Дітей поінформували про правоохоронні органи у сфері протидії насильству і спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб. 

Учням нагадали, що кожному праву людини кореспондується обов’язок іншої людини не порушувати його, а в разі порушення прав іншої особи чи невиконання обов’язків настає юридична відповідальність. Тому школярів та студентів ознайомили з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх, а також звернули увагу на дотриманні належної поведінки як у навчальних закладах, так і поза ними, зокрема у побуті.

Захід пройшов у формі жвавого спілкування.

 

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області