Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

З початку року на Сарненщині арештовано більше 110 куб.м. незаконної деревини

14 лютого 2022

З початку 2022 року в межах територіальної юрисдикції Сарненської окружної прокуратури розпочато 13 кримінальних проваджень за фактом виявлення незаконних порубок деревини, а також перевезення лісу без підтверджуючих документів, них 7 проваджень розпочато протягом лютого.

Загальний об’єм вилученої деревини складає більше 110 куб.м. Наразі, щодо зазначеної деревини та транспортних засобів, які її перевозили, судом накладено арешт.

Так, до прикладу, 01 лютого 2022 року в с. Борове виявлено трактор з причепом, завантажений «кругляком» сосни довжиною по 4,5 м та 6 м, загальною кубомасою 5,73 куб.м. Особа, яка здійснювала перевезення зазначеної деревини не змогла підтвердити законність походження деревини.

Також, цього ж дня було зупинено автомобіль з причепом, який перевозив об’ємом 18,5 куб.м. дуба без відповідних документів.

Крім того, працівниками лісової охорони ДП «Сарненське лісове господарство»  поблизу с. Немовичі виявлено місце незаконної порубки 14 сосен. Завдяки злагодженим діям поліції та лісової охорони вдалось знайти і незаконно здобуту деревину, і транспортний засіб, і особу, яка цю деревину перевозила. 

Непоодинокими є випадки виявлення факту перевезення деревини, яка незаконного добута на території інших районів.

Так, 04.02.2022 Сарненським РВП ГУНП в Рівненській області в лісовому масиві неподалік с.Сварині, Сарненського району, Рівненської області виявлено транспортний засіб з причепом на якому перевозилися майже 10 «кубів» сосни. В ході досудового розслідування встановлено, що зазначена деревина незаконно добута на території Вараського району. 

На даний час, у всіх вищезазначених провадженнях триває досудове розслідування.

Водночас, Сарненською окружною прокуратурою у січні цього до суду скеровано 3 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях, пов’язаних з незаконним обігом деревини.

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області