Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

За неподання щорічної декларації сільський голова постане перед судом

10 грудня 2019

Прокурорами Дубровицького відділу місцевої прокуратури 04.12.2019 до Дубровицького районного суду скеровано обвинувальний акт відносно одного із сільських голів району, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, а саме в умисному неподанні суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Особа, будучи суб’єктом декларування згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», умисно не подала до Єдиного державного реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції зазначених декларацій, що суперечить вимогам частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» і унеможливлює здійснення контролю за його доходами та видатками.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є у тому числі особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ч. 1 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Як результат, сільський голова діючи умисно, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов’язковість подання відповідної декларації, щодо необхідності декларування шляхом реєстрації та внесення відповідних відомостей на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, не подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

 

Довідково: за вчинення інкримінованого злочину передбачена відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області