Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

За злочини в бюджетній сфері постануть перед судом двоє мешканців Дубровицького району

31 березня 2020

31 березня 2020 року Дубровицьким відділом Сарненської місцевої прокуратури скеровано до суду 2 обвинувальні акти відносно мешканців сільських населених пунктів Дубровицького району у кримінальному провадженні за фактом шахрайських дій, спрямованих на незаконне отримання житлової субсидії (ч. 4 ст. 358, ч. 1
ст. 190 Кримінального кодексу України).

 

Встановлено, що житель одного із сіл Дубровицького району в жовтні 2019 року, маючи умисел на незаконне отримання грошових коштів з державного бюджету у виді житлової субсидії та будучи обізнаними про те, що житлова субсидія не призначається особам, які протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснили купівлю транспортного засобу, вартість якого на момент вчинення правочину перевищує 50 тис. гривень, чоловік подав до Управління соціального захисту населення Дубровицької РДА завідомо підроблений документ - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії, яка містить відомості, що не відповідають дійсності.

 

Таким чином, чоловік приховав факт придбання ним того ж року мотоцикла, вартість якого перевищує 50 тис. грн.

 

Вказані дії призвели до зайвого призначення та нарахування правопорушнику житлової субсидії в розмірі понад 5 тисяч гривень, які останнім відшкодовано в повному обсязі на стадії досудового розслідування.

 

Крім того, жителька одного із сіл Дубровицького району в березні 2019 року, маючи умисел на незаконне отримання грошових коштів з державного бюджету у виді житлової субсидії подала до Управління соціального захисту населення Дубровицької РДА завідомо підроблений документ - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії, яка містить відомості, що не відповідають дійсності.

 

Таким чином, жінка приховала факт придбання ним того ж року мотоцикла, вартість якого перевищує 50 тис. грн.

 

Вказані дії призвели до зайвого призначення та нарахування правопорушнику житлової субсидії в розмірі 2 тисяч гривень, які останньою відшкодовано в повному обсязі на стадії досудового розслідування.

 

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області