Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Жительку Сарненщини судитимуть за подвійну приватизацію землі

30 січня 2023

Прокурори Сарненської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Сарненщини, яку обвинувачують у шахрайстві, що завдало значної шкоди (ч. 2 ст. 190 КК України).

Так, у ході досудового розслідування встановлено, що у 2015 році жінка отримала у приватну власність земельну ділянку для будівництва й обслуговування житлового будинку в одному з сіл Сарненського району. Проте, приховуючи цей факт, у січні 2022 року вона знову подала до органу місцевого самоврядування заяву про затвердження проєкту землеустрою та безоплатну передачу у власність іншої земельної ділянки з цим же цільовим призначенням.

На підставі заяви депутати місцевої ради прийняли рішення про передачу у власність земельної ділянки комунальної власності площею майже 10 соток, вартістю майже 166 тисяч гривень.

Свою вину обвинувачена визнає та запевняє, що розкаюється.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні, а також позовна заява про скасування права приватної власності подані до Сарненського районного суду.

Досудове розслідування проводили слідчі СВ Сарненського РВП ГУНП в області.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області