Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Жителя Cарненського району засуджено за незаконну порубку лісу на обєкті природно-заповідного фонду

04 квітня 2023

Прокурори Рокитнівського відділу Сарненської окружної прокуратури у Володимирецькому районному суді довели вину 31-річного жителя Сарненщини, якому інкримінували незаконну порубку лісу, вчинену на об’єкті природно-заповідного фонду, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3ст. 246 КК України).

Чоловік зі спільниками в серпні 2019 року у лісовому масиві ботанічного заказника місцевого значення «Залавський» умисно, самовільно, незаконно та без передбаченого законодавством дозволу зрізав 9 сосен.

Деревину завантажили на причіп трактора марки «Т-40», без державних номерних знаків, та намагалися вивезти її з місця незаконної порубки, однак останній був затриманий працівниками лісової охорони.

Суд визнав чоловіка винним і призначив йому покарання у виді обмеження волі строком 3 роки та звільнив його від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку тривалістю 1 рік.

Також судом задоволено позов прокурора та стягнуто з лісопорушника понад 35 тис.грн. збитків, заподіяних незаконною порубкою лісу.

Вирок ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області