Cарненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Sarny

Жителя Сарненщини судитимуть за ухилення від призову на військову службу

04 травня 2023

Сарненською окружною прокуратурою скеровано до Рокитнівського районного суду обвинувальний акт відносно 21-річного жителя с. Дерть Сарненського району, який ухилився від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України).

Слідством встановлено, що в березні 2023 року чоловік отримав повістку про призов на військову службу під час мобілізації. Однак у визначений час, не маючи законних підстав для відстрочки чи звільнення від проходження військової служби, умисно не прибув до Сарненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Таку поведінку чоловіка правоохоронці кваліфікують як ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Досудове розслідування проводили слідчі відділення поліції № 2 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Всього в поточному році окружною прокуратурою скеровано до судів обвинувальні акти відносно 3-х жителів Сарненщини за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Нагадуємо, що відповідно до статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Сарненської окружної прокуратури
Рівненської області